XVI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS)
„Złożony świat młodych dorosłych –
w poszukiwaniu siebie”
13 czerwca 2023

Strona główna

Wielu młodych ludzi stawiając pierwsze kroki w dorosłym życiu napotyka problemy, które wcześniej były dla nich niemalże całkowicie obce m.in. natłok obowiązków, łączenie nauki z pracą, skłonności do uzależnień czy podatność na choroby cywilizacyjne. Zarówno przebodźcowany świat zewnętrzny, jak i często niezrozumiały świat wewnętrzny stanowią duże wyzwanie na drodze do życiowego balansu i harmonii. Aby je osiągnąć, młodzi szukają różnych rozwiązań nurtujących ich problemów, a co za tym idzie odpowiedzi na elementarne pytanie kim tak naprawdę są i kim chcieliby by być.

XVI Toruńska Pedagogiczna Konferencja Studencka (PKS) "Złożony świat młodych dorosłych – w poszukiwaniu siebie" ma na celu stworzenie przestrzeni do dyskusji, w której spróbujemy odpowiedzieć na ważne dla nas pytania m.in. na co składa się złożony świat młodych dorosłych, kim chcą być i jakimi wartościami kierują się w życiu młodzi, w jaki sposób budują swoją tożsamość czy też edukacyjno-zawodowe ścieżki kariery, jakiego rodzaju wsparcia potrzebują, czy, a jeśli tak, to w jaki sposób dbają o swój dobrostan psychiczny?

W tym celu zachęcamy do prezentowania badań i analiz dotyczących tego wielowątkowego zagadnienia w obrębie wyszczególnionych obszarów tematycznych:

  • profilaktyka zdrowia psychicznego,
  • choroby cywilizacyjne i zapobieganie im,
  • świat realny a świat wirtualny – media i sztuczna inteligencja,
  • znaczenie edukacji, różnego rodzaju wsparcia oraz całożyciowego uczenia się w dążeniu do dobrostanu.

Jesteśmy otwarci również na inne propozycje tematyczne dotyczące skomplikowanego świata młodych dorosłych oraz poszukiwania szerokopojętej tożsamości. Do przesyłania abstraktów zapraszamy studentów, doktorantów, absolwentów różnych kierunków studiów, a także wszystkich zainteresowanych, w celu zainicjowania interdyscyplinarnej dyskusji nad zaproponowaną przez nas problematyką.

W celu aktywnego udziału w konferencji należy zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony konferencji https://pks.umk.pl oraz przesłać abstrakt do końca maja tj. 31.05.2023 r.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do biernego udziału bez konieczności rejestracji.

Udział w konferencji jest bezpłatny!

Liczymy, że forma oraz tematyka konferencji spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

Zachęcamy do sprawdzania zakładki aktualności lub odwiedzania naszych stron na facebooku, na których zamieszczane są aktualne informacje na temat XVI PKS-u.

https://www.facebook.com/PKS.UMK/

Sekcja Andragogiczna Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów UMK

Serdecznie zapraszamy!

Komitet organizacyjny XVI Toruńskiej Pedagogicznej Konferencji Studenckiej 

Kierownik naukowy oraz koordynator konferencji dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk

Konferencja w Toruniu